На вашу думку куріння це шкідливо?

неділя, 14 квітня 2013 р.

Правда про куріння

Куріння - це нешкідливе заняття, яке можна кинути без зусиль. Це
справжня наркоманія, і тим більше небезпечна, що багато хто не приймає це
серйозно.
Нікотин - одна з найнебезпечніших отрут рослинного походження. Птахи(горобці, голуби) гинуть, якщо до їх дзьоба всього лише піднести скляну паличку, змочену нікотином. Кролик гине від 1/4 краплі нікотину, собака - від 1/2 краплі. Для людини смертельна доза нікотину складає від 50 до 100 міліграм, або 2-3 краплі. Саме така доза поступає щодня в кров після викурювання 20-25 сигарет (у одній сигареті міститься приблизно 6-8  міліграм нікотину, з яких 3-4 міліграм потрапляє в кров).
Всі кому не байдужа ця тема скажемо "ні курінню".

Сучасна ситуація

Країни світу за споживанням сигарет на душу населення (тільки дорослі, дані по населенню за 2007 рік)

[ред.]Факти про куріння

  • На нашій планеті палять приблизно 1,3 мільярди людей
  • За 1 секунду на Землі викурюється 300 000 цигарок
  • Куріння викликає 6 % смертей в усьому світі
  • Щорічно від паління вмирає 3 мільйони людей
  • Загальна маса недопалків на планеті за 1 рік становить 2 520 000 тонн

    Історія

    У допетровській Росії тютюн вважався «диявольським зіллям», а куріння каралося вириванням ніздрів. У новий час перше систематичне дослідження впливу тютюну на здоров'я було проведене в Третьому Рейху. Там же була вперше розгорнена державна програма боротьби з курінням.

    Закрите приміщення для курців на залізничній станції в Японії. Має окрему систему вентиляції

     Деякі дослідження

    Доктор Харві Чековей з Вашингтонського університету зі здивуванням[джерело не вказано 506 днів] з'ясував, що в курців ризик виникнення хвороби Паркінсона на 70 % менше, ніж у некурящих[джерело не вказано 506 днів]. Подібні дані отримані й відносно хвороби Альцгеймера, темпи розвитку якої сповільнює побічний продукт розпаду нікотину — норнікотин. А от учені з Університету Нью-Йорка з'ясували, що нікотин компенсує дефекти мозкової діяльності при шизофренії[джерело не вказано 506 днів]. Не випадково 88 % американців, що страждають цим захворюванням, курять, причому дуже багато: у буквальному значенні цього слова одну сигарету за іншою.
    Нікотин досить корисний і при всіляких алергійних захворюваннях[джерело не вказано 506 днів]. Діючи як м'який антидепресант, він охороняє курців від алергічного альвеоліту («легеня фермера» й «легеня голуб'ятника»), сінної лихоманки й кропивниці, полегшує плин виразкового стоматиту й виразкового коліту. Та й запальні захворювання шкіри обходять курців стороною.
    У їхньому середовищі набагато рідше зустрічається герпес[джерело не вказано 506 днів]. Діючи аналогічно медіатору нервової системи ацетилхоліну, нікотин придушує продукцію специфічного білка й перешкоджає виникненню сепсису, запевняють американські вчені[джерело не вказано 506 днів]. Все це, втім, не означає, що можна спокійно курити далі. «Згадані сприятливі чинники не можуть виправдати тютюнокуріння, оскільки потенційна шкода значно перевищує користь», — пише доктор Барон.
    Надзвичайно шкідливе куріння для хворих на ішемічну хворобу серця[12]. Одною з причин є те, що при курінні звужуються артерії і погіршується кровотік. До серця поступає менше кисню і поживних речовин, утруднюється видалення продуктів метаболізму. Іншою причиною є те, що оксид вуглецю з сигаретного диму проникаючи в кров, зв'язується з гемоглобіном, замінюючи кисень. Третя причина - нікотин та інші речовини тютюнового диму знижують скорочення міокарда, зменшуючи кровотік і постачання кисню та інших поживних речовин всіх органів, в тому числі міокарда. В результаті переносимість фізичного навантаження знижується - приступи стенокардії виникають при менш інтенсивному і тривалому фізичному навантаженні. При чому для таких хворих шкідливим є навіть пасивне куріння [12]

    [ред.]В Україні

    13 березня 2012 року в Україні було остаточно схвалено закон про повну заборону реклами сигарет. Заборона стосується не тільки реклами, а й будь яких способів стимулювання продажів тютюнових виробів[13]. Закон вступив в силу 17 вересня 2012 року.
    З 4 жовтня 2012 року на упаковках сигарет мають бути фотоілюстрації із зображеннями хвороб, викликаних тютюнопалінням

    Чому виразка віддає перевагу курцям?

    Більше 80 % хворих, що страждають хронічним захворюванням шлунку та дванадцятипалої кишки, є курцями[Джерело?]. Це захворювання найчастіше зустрічається у запеклих курців. Доведено, що куріння негативно впливає і на процес лікування виразки.

    Куріння, стать та покоління

    Хоча боротьба з курінням на державному рівні у багатьох країнах призвела до зменшення курців [Джерело?], але кількість курців серед молоді та серед жінок продовжує збільшуватись[Джерело?]. Разом з цим підвищується ризик виникнення хвороби не тільки у самих курців, але й в майбутнього покоління. Куріння наносить велику шкоду всім, але особливо молодому поколінню, організм яких знаходиться в процесі статевого дозрівання, тому куріння може негативно вплинути на їх потомство. Куріння є не лише особистою проблемою кожної людини окремо, але й гострою соціальною проблемою, з якою пов'язане майбутнє всього людства[11].

    Чому курці кашляють?

    Головною причиною виникнення і розвитку «тютюнового» кашлю стають краплі дьогтю, що осіли в легенях. Речовини, що містяться в тютюновому димі викликають запалення епітелію, що покривають дихальні шляхи, це призводить до підвищеного виділення секреції та слизу, що зв'язаний з виділенням мокроти при кашлі.

2 коментарі: